פורטל חינוך מחוז ירושלים

פורטל חינוך מחוז ירושלים

מידעון סוף שנה תשע"ח - ירושלים

קורה אצלנו במחוז

כנס סוף שנה - עם הפנים לטיפול בסוגיית הפורטלים הבית ספריים

קול קורא להשתתפות בהאקתון המחוזי - בדרך לגמר ההאקתון הארצי

תחרות פיתוח משחקים מחוזית - משחקים 70

תחרות פיתוח משחקים "משחקים 70" לבתי הספר היסודיים ולחטיבות הביניים יוצאת לדרך ~~~ התחרות הנה תחרות חווייתית הנושאת פרסים.

פורסם מידעון פתיחת שנה

כנס סוף שנת הלימודים תשע"ז

כנס מצטיינים

אודות הכנס, רשימת המצטיינים של המחוז ואפילו סרטון הוקרה לענת...

מידעון פתיחת שנה, תקשוב מחוז ירושלים

סיכום העשייה בתקשוב מחוז ירושלים בשנת תשע"ו, ובעיקר - עם הפנים לתשע"ז. יעדים, תפוקות חדשות, קולות קוראים, למידה שיתופית, הקשר הרב דורי, פרויקטים של חנ"מ, ספרים ויחידות תוכן דיגיטליים, ועוד...

תכנית הקשר הרב דורי

תכנית הקשר הרב דורי בונה גשר בין דורי ומחזקת את מערכת הקשרים בין תלמידי בתי הספר לבין האוכלוסייה המבוגרת בקהילה, באמצעות הסביבה הטכנולוגית ותוך למידה ושימור המורשת. התכנית משלבת את הידע של הצעירים במיומנויות המאה ה-21, ואת שליטתם בטכנולוגיות התקשוב עם התנדבות ונתינה.

מיזמים

השתלמויות

פרטים לגבי השתלמויות מחוזיות לקהלי יעד מגוונים

מודל ההדרכה תשע"ח - המודל הקהילתי

קהילות הרכזים הלומדות של המחוז

משחקי כפל

מיזם היכרות בין תלמידים ממגזרים ומרקעים שונים באמצעות סרטונים ומפגש חוויתי. תרגול מיומנויות כפל ומציאת שפה משותפת ע"י יצירת סיפורי כפל באמצעות תמונות, מספרים ומשחקים. ותרגול מיומנויות תקשוב.

פרויקט מורים אוצרים

פרויקט מורים אוצרים הוא פלטפורמה ליצירת אתר לכל מורה, בו יוכל להציע את המומחיות והעשייה שלו לתועלת הקהילה. זהו פרויקט של אגף תקשוב במחוז ירושלים, ללא מטרת רווח וללא עלויות.

תחרות פיתוח משחקים "ירושלים שלי"

גלישה בטוחה

גלישה בטוחה תשע"ח

הרצאות הכנס, לוגו, מצגות חומרים ודגשים לשבוע גלישה בטוחה תשע"ח - בסימן "לפני הshare חושבים על החבר"

סיכום שבוע גלישה בטוחה תשע"ז

הנה אצה רצה לנו השנה וכבר אביב ופסח בא.לקראת החג הקרב ובא, פשפשנו מעט בעשייה - עשייה מרובה ועוד היד נטויה.החלטנו להביא בפניכם סיכומון קטן משבוע הגלישה הבטוחה!!!

שבוע גלישה בטוחה תשע"ז

ריכוז החומרים לשבוע גלישה בטוחה: דגשים, סרטוני חשיפה, הפעלות לפי שכבות גיל.

פעילויות לשבוע גלישה בטוחה

לרשותכם קבצי פעילויות וקישורים לפי שכבות גיל.

למידה בשעת חירום

למידה בשעת חירום 2018 תשע"ח

תרגיל הלמידה בחירום הנו חלק מתרגול ההתמודדות במצבי חירום ומתקיים בשבוע בו כל מערכת החינוך מתרגלת התגוננות בשעת חירום. הנחיות, קישורים והסברים לקראת התרגיל, וקישור לטופס הדיווח המחוזי

תרגיל למידה בחירום 2017 תשע"ז

משרד החינוך מקיים תרגיל ארצי, המדמה מצב של למידה מרחוק בעתות חירום. המעבר משגרה למצב של למידה מרחוק בשעת חירום מצריך היערכות מערכתית נרחבת, כדי לאפשר לתלמידים להמשיך שגרת למידה מרחוק. כאן ניתן למצוא מידע למפעילי התרגיל.

אקדמיה ברשת - מערכת שיעורים סינכרוניים

לוח שידורי "אקדמיה ברשת" - שיעורים סינכרוניים להקרנה בכיתות. הטכנולוגיה הדיגיטלית מאפשרת כיום לא רק לפרוץ את גבולות הכיתה והזמן, אלא גם להתאים אישית חומרי העשרה והעמקה לכל לומד, ולזמן לכל שוחר דעת מגוון מידע בתחומי עניין רבים. משרד החינוך מרחיב את ההיצע לכל תלמיד בתכנית "אקדמיה ברשת" ומזמן לתלמידים, מורים והורים חוויית למידה והעשרה להעמקה ומתן מענה לסקרנות של לומד צעיר במגוון תחומי עניין ודעת. הלמידה משולבת מומחים בתחומם, ומטרתה להעניק ללומדים מגוון הרצאות בתחומים מגוונים של מדעי הרוח, החברה, מדעים וטכנולוגיה.

למידה משמעותית

חגיגה של יזמות חברתית בבית הספר היסודי "אופק" מודיעין

"אני אוהב אותו, אוהב אותו" - ציטוט של ש', תלמיד בכיתה ו' שלא יכול היה להסתיר את התרגשותו מהמפגש עם אחד היזמים החינוכיים, מיכאל שורפ.

תרומת הסביבה המתוקשבת ללמידה משמעותית

"למידה משמעותית היא זו בה התלמיד מעורר שאלות, מאתר מקורות מידע, מעבד מידע ויוצר ידע חדש הרלוונטי לעולמו האישי ולחיים בעידן - הטכנולוגי, במאה ה 21.מטרת הלמידה המשמעותית היא לפתח את כושר החשיבה, היצירה והלימוד העצמי, לעודד צמיחה אישית ומעורבות חברתית." (משרד החינוך, אתר או"ח, למידה משמעותית)

בתי ספר במחוז

אירוע סיום תחרות "משחקים 70"
פעילות תלמידים באירוע גמר תחרות משחקים 70

WCAG 2.0 (Level AA) דפי הנגישות באתרי 022 נבנו בהתאם לתקן נגישות WCAG 2.0 - AA